November 27, 2021 03:22
Македонија Скопје

За физички напад кандидатот на ВМРО ДПМНЕ за градоначалник на Бутел, Дарко Костовски завршил со казна

Четиристотини евра парична казна му била изречена на кандидатот за градоначалник на Бутел од ВМРО-ДПМНЕ, Дарко Костовски поради нарушување на јавниот ред и мир.

Тој во 2016-тата година во спортска сала во одморалиштето „Радости“ во Охрид физички нападнал прилепчанец, кој пак се здобил со телесни повреди од ударите и шлаканиците. Се започнало откако Костовски се обратил со зборовите „Ајде да се тепаш со мене“, по што физички го нападнал прилепчанецот и го отстранил од салата. Сепак, кандидатот за градоначалник, а тогашен советник во Министерството за труд и социјална политика, одговарал единствено за нарушување на јавниот ред и мир по Законот за прекршоци.

Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ е уште еден од низата кандидати за градоначалници на партијата со сомнително минато.

-Поддржете промени. Поддршката за Дарко Костовски е поддршка за нова иднина, порача претседателот на партијата, Христијан Мицкоски

Watch Puella Magi Madoka Magica (Dub) Episode 12

Website https://twistmoe.net: Watch Gargoyle of Yoshinaga House twistmoe Episode 13 anime online

ANIMEFLIX: HERO MASK anime episode 15 online free at https://animeflix.nl animeflix spirited away

Website https://animedao.nl: Watch Higurashi no Naku Koro ni Kaku: Outbreak animedao Episode Full fruits basket animedao

Website https://animekisa.in: Watch A Certain Scientific Railgun S: All the Important Things I Learned in a Bathhouse animekisa Episode Full watch animes