June 27, 2022 21:52
Хроника

За непропуштање на пешаци на пешачки казнети 42 возачи

Денеска (19.05.2022) на територијата на Република Северна Македонија спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачите кои не ги пропуштаат пешаците на пешачки премин, односно не ги почитуваат обврските како возачи. При контролата санкционирани се 42 возачи.
Министерството за внатрешни работи продолжува со засилените акциски контроли. Апелираме до возачите секогаш да ги пропуштаат пешаците, односно да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи. Исто така, апелираме и до пешаците да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и да го минуваат коловозот на обележан пешачки премин затоа што непочитувањето на сообраќајните правила ќе биде санкционирано. Сите заеднички, со почитување на правилата, да придонесеме за побезбедни сообраќајници.

go88 rút tiền trong bao lâu quy luật đánh tài xỉu go88 Tải game bài đổi thưởng Go88 nhận code 100K miễn phí

đánh bài đổi thưởng sunwin nhóm sunwin sunwin apk 2020