June 17, 2019 10:02
Фудбал

За Кејн најверојатно сезоната е завршена

Најдобриот фудбалер на Тотенхем, Хари Кејн, веројатно ќе го пропушти преостанатиот дел од сезоната, бидејќи потешко ја повреди левата нога во четвртфиналето на Лигата на шампионите со Манчестер сити.

 

Играчите и навивачите на Тотенхем не стигнаа ниту правилно да се израдуваат, бидејќи повредата на Хари Кејн се покажа како навистина сериозна.

„Ова е многу, многу тажно. Можеби за него сезоната е завршена“, рече тренерот на Тотенхем, Маурицио Покетино.

Кејн по завршување на натпреварот, стадионот го напушти со помош на патерици. За каква повреда се работи ќе се знае во текот на денешниот ден, откако ќе бидат направени медицински прегледи.

Оваа сезона, 25-годишниот Кејн настапи на 39 натпревари за Спарс постигна 24 гола и забележа шест асистенции.

Нови вести

Фудбалски скандал во Шпанија: Намерно губевме, обложувањето уништи сѐ

24info

Раиола излезе со кратка изјава за трансферот на Де Лихт во ПСЖ

24info

Објавен распоред за првото коло од Премиер лигата во сезоната 2019/20

24info