August 15, 2022 17:46
Македонија

За излез на Богородица и Дојран и за влез на Табановце се чека околу половина час

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози со зголемен интензитет на патните правци надвор од градските средини.

На граничните премини Богородица и Дојран за излез од земјава и на Табановце за влез се чека околу 30 минути. На другите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

sunwin sunwin sunwin

sunwin tài xỉu

tải sunwin

sunwin

sunwin club sunwin tài xỉu game bài sunwin