September 20, 2021 22:33
Македонија

За Заев и Спасовски нормално е што денеска згаснаа 8 животи

Соопштение до јавноста реакција на изјавата на Оливер Спасовски и Венко Филипче

„Ја осудуваме изјавата со која се глуми нормалност во ден кога имаме 196 заразени и 8 починати. За Заев и Спасовски нормално е што денес згаснаа 8 животи. Зоран Заев, Оливер Спасовски и Венко Филипче во ден кога имаме 196 заболени и 8 мртви велат дека успешно се справуваат со ситуацијата предизвикана од коронавирусот. Ова е морбидно и скандалозно.

Заев, Спасовски и Филипче денес глумат нова нормалност, а имаме целосен распад на системот. Почима трудница, темпото со кое прогресира вирусот во Македонија не става во врвот на земјите каде најбрзо се шири заразата. И додека Македонија тоне. СДСМ мисли само на избори.

Вакви изјави и ваква неодговорност се недозволиви. Оливер Спасовски и Венко Филипче веднаш да и се извинат на македонската јавност и да си поднесат оставки. Заев, Спасовски и Филипче се директна причина за состојбата денес. Кризата која спласнуваше се разгоре од партиските активности на СДСМ и прерано почнатата камапања.

Македонија страда заради неодговорноста и нестручниот пристап на СДСМ. СДСМ ја партизираше Комисијата за заразни болести. Истата наместо стручни даваше партиски изјави. Наместо стручен пристап, имавме партиски приод. Заев, Спасовски и Филипче мора да понесат одговорност. Македонија се претвора во кланица. Одиме кон дното. Со СДСМ само тонеме. Потребна е стратегија за излез од кризата. ВМРО-ДПМНЕ има план за обнова на Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ е различно од СДСМ. Со СДСМ добивме само хибриден режим, криминал, корупција и сиромаштија.

GoGoAnime: Fate/stay night: Garden of Avalon - Drama CD anime episode 12 online free at https://gogoanime.be gogo anime tv

Watch Machine Robo: Revenge of Cronos Episode 47

Little Busters! ~Refrain~ (https://twistmoe.net/m/py3) Episode 13

Pokemon: Pokemon Ranger and the Temple of the Sea (Dub) (https://animefreak.ws/m/A1Z) Episode Full

Cycling74: https://cycling74.com/author/61186f097175a8725bd1754d

Gogoanimelol doodlekit: https://gogoanimelol.doodlekit.com/