October 22, 2021 12:11
Скопје

За една недела „пајакот“ во Центар кренал 76 возила, а со блокатор биле „заробени“ 95

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје изминатата седмица санкционираа 171 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно одвивање на сообраќајот.

Во периодот од 13.09. до 19.09.2021 година, со помош на специјалните возила „Пајак“ на ЈП ПОЦ отстранети се 76 непрописно паркирани возила, а со поставување на механичко средство „Блокатор“ санкционирани се 95 возила кои биле затекнати во резидентни зони, а не биле корисници-резиденти на секторот во којшто биле паркирани.

ЈП ПОЦ и Општина Центар секојдневно водат грижа за да го доведат во ред сообраќајниот хаос настанат од непрописно паркираните возила на територијата на Општина Центар. Потсетуваме на почитување на сообраќајните правила од страна на секој учесник во сообраќајот со цел одржување на ред и безбедност на улиците.

 

 

Virus: Virus Buster Serge (https://gogoanime.be/m/lPd) Episode 12

AnimeFreak: Magical Legend: Rise to Immortality anime episode 16 online free at https://animefreak.ws animefreak chatango

Shin Chuuka Ichiban! 2nd Season (https://animeheaven.pro/m/1Onb) Episode 12

AnimeTV Watch english anime Online in HD for FREE

Hahalolo: https://www.hahalolo.com/u/60dbe9c8424eb16e276c5761

Deviantart: https://www.deviantart.com/animeflixnl