June 24, 2021 19:32
Хроника

За еден ден СВР Тетово санкционира 117 возачи за брзо возење

Денеска (15.05.2021) на подрачјето на СВР Тетово спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 117 возачи. Од нив 39 се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а 12 возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

WCOStream mickey and the roadster racers wcostream: Watch Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (Dub) Episode 1 (https://wcostream.cc/m/2Aae/ep-1)

AniWatch anime websites: Re:ZERO -Starting Life in Another World- Episode 25