June 21, 2021 00:33
Хроника

За еден ден санкционирани 410 „брзи“ возачи во Македонија

Денеска (17.05.2021) Министертвото за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 410 возачи. Од нив, 84 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а 14 возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.
Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

AnimeFreak animefreaks website: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (Dub) Episode 39

WCOStream wcostream harley quinn: Attack on Titan (Dub) Episode 25