June 26, 2022 04:32
Македонија

За Груевски пресудата за Космос е апсурд, ја спореди со „Процес“ на Кафка

Сличности со славното дело „Процес“ на Кафка постојат во речиси сите политички мотивирани прогони последните 5-6 години, произлезени од партиски контролираните обвинителства СЈО и ОЈО, реагира експремиерот Никола Груевски од Унгарија, откога доби девет години затвор за случајот „ТНТ“, за уривањето на „Космос“.

За случајот, Груевски вели дека станува збор за апсурден политички прогон.

Во прилог, целиот став на експремиерот објавен на социјалните мрежи.

go88 bản web go88 đánh lô đề go88 match

sunwin đài loan