October 26, 2021 00:48
Македонија

За време на викендот облачно време со повремени поројни дождови

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен северозападен, а во западните делови засилен ветер од западен правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Од таму додаваат дека преку денот ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 18, а максималната ќе достигне од 25 до 33 Целзиусови степени.

Во Скопје, променливо облачно. Преку денот ќе биде нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне 28 степени.

Променливо облачно ќе биде и в недела, претпладне со локален пороен дожд и грмежи. Услови за локален пороен дожд ќе има и во понеделник. Од вторник ќе преовладува претежно стабилно време со пониски дневни температути.

Watch Pinky Street Episode 2

AniWatch: Arve Rezzle: Kikaijikake no Yousei-tachi anime episode Full online free at https://aniwatch.pro anime online

Website https://animeheaven.pro: Watch Mobile Suit SD Gundam's Counterattack animeheaven Episode 2 animehaven

Website https://wcostream.cc: Watch Samurai Bride (Dub) wcostream Episode 12 dubbed anime

Bitchute: https://www.bitchute.com/channel/gogoanimebe/

Deviantart: https://www.deviantart.com/gogoanimelol