February 27, 2021 18:03
Скопје

За Водици автобусите на ЈСП ќ е возат по неделен возен ред

ЈСП Скопје информира дека утре, вторник (19.01.2021 год), јавниот превоз ќе функционира по неделен возен ред, исклучок ќе бидат линиите 18А, 32, 51, 55Б, 55В, 56, 56А, 70, 74, 81, 118, 160, 164 и 180, кои ќе сообраќаат по саботен возен ред.

Дежурни ќе бидат билетарниците на Зелен пазар и Транспортен центар кои ќе работат од 7 до 19 часот, а од 7 до 13 часот отворена ќе биде билетарницата во Ѓорче Петров.

Изменетиот посочен режим е поради верскиот празник Богојалвение (Водици).

Watch Attack on Titan: Since That Day Episode Full at website https://animeplanet.cc hunter x hunter anime planet

DARLING in the FRANXX (Dub) (https://animeheaven.pro/m/Dm48) Episode 24 at website https://animeheaven.pro. See more anime heaven website