October 21, 2021 13:12
Македонија

За викендот до 32 степена, од вторник врнежи

Следните денови времето ќе биде сончево, со значително повисоки дневни температури. Како што соопшти УХМР, утре ќе биде до 28, а за време на викендот до 32 степена.

До сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои повисоки места ќе се спуштат и до нула степени. Од вторник ќе има повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Утре максималната температура ќе достигне 28 степени (во Гевгелија), а во Скопје ќе биде 24, додека минималната ќе се движи од нула до четири степени. Во вторник и среда утринските температури ќе бидат од 7 – 15 степени, а дневните постепено ќе се намалуваат и ќе се движат меѓу 24 и 28 степени.

AnimeHeaven: Genki Bakuhatsu Ganbaruger: Hyakka anime episode Full online free at https://animeheaven.pro dubbed anime

AnimeKisa Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://twistmoe.net: Watch Battle Girls: Time Paradox twistmoe Episode 13 anime stream

AnimeFLV: Junjo Romantica 2 anime episode 12 online free at https://animeflv.uk stream anime online

Wikidot: http://www.wikidot.com/user:info/kissanimemx

Talk plesk: https://talk.plesk.com/members/kissanimemx.225795/#about