June 21, 2021 19:37
Хроника

За брзо возење казнети 566 возачи на територијата на цела држава

Во текот на вчерашниот ден Министертвото за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 566 возачи.

Од нив, 75 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а 14 возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови најави МВР и апелира до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

KissAnime paradise kiss anime: Horimiya (Dub) Episode 13

AnimeDao sites like animedao: Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen Episode Preview