October 22, 2021 09:07
Хроника

За брзо возење изречени 250 санкции

  Министерството за внатрешни работи вчера спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при штосе  санкционирани 250 возачи.

– Од нив, 11 возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а три возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 119 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 131 надвор од населено место, информираа од МВР.

Најавуваат дека засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

– Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, потенцираа од Министерството.

AnimeKisa: Ragnarok the Animation anime episode 26 online free at https://animekisa.in anime

WCOStream: Drifters: Special Edition anime episode Full online free at https://wcostream.cc free anime

Koukaku Kidoutai Arise: Another Mission (https://animepahe.cc/m/grkg) Episode Full

TwistMoe: Fullmetal Alchemist: The Sacred Star of Milos Specials anime episode 2 - Raw online free at https://twistmoe.net anime sites

Podomatic: https://www.podomatic.com/podcasts/kissanime-contact

Mastodon: https://mastodon.social/@animefreakws