June 28, 2022 08:07
Свет

Затвор за поранешен британски пратеник поради сексуално злоставување

Поранешниот британски пратеник Имран Ахмад Кан е осуден на една и пол година затвор пред Судот во Саутварк, откако беше прогласен за виновен поради сексуално злоставување на 15-годишно момче, објавија денеска британските медиуми.

Кан, кој беше пратеник од Конзервативната партија на премиерот Борис Џонсон, поднесе оставка од пратеничкото место минатиот месец, откако беше прогласен за виновен поради сексуално злоставување на момче дома во 2008 година.

Тој ги отфрли обвинувањата.

Кан (48) истакна дека се повлекува од политичкиот живот, откако ја објави својата одлука да се откаже од пратеничкото место, на кое беше избран во 2019 година.

go88 down dang ky go88 code go88

lấy lại tài khoản sunwin sunwin energy italia nhóm sunwin