June 24, 2021 02:02
Свет

Затворен хотелот во кој беше сместена германската делегација на Г7 во Лондон поради ковид

Хотелот, кој го користеа членовите на германската делегација на самитот Г7 во Англија, беше затворен затоа што неколку членови на персоналот биле позитивни на Ковид-19, објави „Скај Њуз“.

Британската телевизија ги цитираше сопствениците на хотелот, кои рекле дека можат да потврдат дека луѓе од нивниот тим во Педн Олва, Сент Ив се позитивни на коронавирус, објави „Ројтерс“.

„ По обемни дискусии во последните неколку дена со „PHE (англиско јавно здравје) и Советот на Корнвол, решивме хотелот целосно да го затвориме“, велат сопствениците на хотелот.

Во порака на својата веб-страница, хотелот наведува: „Жал ни е, привремено сме затворени“.

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE. Urusei Yatsura Movie 5: Kanketsu-hen (Dub) Episode Full

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Detective Conan vs. Wooo Episode 2

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE. Air: The Motion Picture (https://animebee.to/m/pb95) Episode Full

KissAnime People SAP: https://people.sap.com/kissanimemx#about