August 5, 2021 04:14
Хроника

Затворен ресторан во Тетово, во него затекнати 11 женски лица кои ги забавувале гостите

Полициски службеници на СВР Тетово во координација со Отсекот за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија Тетово и Државниот пазарен инспекторат, вчеравечер (8 јуни) од 23 часот и 35 минути  до 50 минути по полноќ спровеле акциска контрола во угостителски објект на улица „Коле Неделковски” во Тетово.При контролата, во објектот биле затекнати 11 женски лица кои ги забавувале присутните гости. Девет од затекнатите женски лица биле странски државјанки, од Србија, Украина, Албанија, Молдавија, Литванија, Бугарија и Русија, на различна возраст од 20 до 34 години.Тие се лишени од слобода заедно со 24-годишен вработен во објектот и две женски лица од нашата земја. Објектот е времено затворен од Државниот пазарен инспекторат.Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот и ќе следуваат соодветни поднесоци.

KissAnime Watch anime online, English anime online HD. JoJo's Bizarre Adventure Episode 7

Watch anime online for free at ANIMEFLIX animeflix hello world. Shakugan no Shana-tan S Episode 4

https://animeheaven.pro dragon ball super anime heaven. Bubblegum Crash (Dub) (https://animeheaven.pro/m/Qo1e) Episode 3

KissAnime Giantbomb: https://www.giantbomb.com/profile/kissanimemx/about-me/