January 28, 2022 06:17
Хроника

Затворен за сообраќај патот Дебар-Маврово, се отвори дупка длабока 10 метри кај Косоврасти

Фото: Фокус

Од утрово од 8 часот за сообраќај е затворен на регионалниот пат Дебар – Маврово, кај Бања „Косоврасти”, поради пропадната дупка на коловозот со длабочина од 10 метри и со можност да се прошири, информира АМСМ.

Сообраќајот од и кон Дебар се пренасочува преку Струга.

На останатите патните правци надвор од градските средини сообраќајот утрово се одвива непречено по влажни коловози со умерен интензитет.

На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Mother of the Goddess’ Dormitory

AnimeDao Attack on Titan Season 3 Episode 5

english dubbed anime Tokyo Ghoul

Attack on Titan Season 3 (Dub)

AnimeDao Fairy Tail Episode 170