April 10, 2021 18:06
Хроника

Затворено интернет кафуле во Бутел, приведени десет лица

На 24.02.2021 во 22.00 часот, додека вршеле контроли во угостителски објекти, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Тале Христов” констатирале дека интернет кафе работи и вo објектот има 10 лица.

Тие биле приведени во Полициската станица Чаир и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена пријава по член 206 од Кривичниот законик – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија”.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 26 at website https://gogoanime.be. See more gogoanime weathering with you

Scum's Wish Episode 12 at WCOStream watch cartoons online wcostream