June 13, 2021 23:41
Македонија

Затворени ковид-центрите во неколку клиники, во Институтот за физикална терапија и дел од капацитетите во болниците

Поради намалениот број пациенти со Ковид-19 од изутрината се затворени ковид – центрите во неколку клиники во Скопје и дел од капацитетите за ковид пациенти во болниците во другите градови, соопшти Министерството за здравство.

Затворени се ковид – центрите на клиниките за кардиологија, за ОРЛ, за очни болести и Институтот за физикална терапија.

Од почетокот на неделава без ковид – пациенти се и Клиниките за урологија и Пластична хирургија кои веќе почнаа со редовен хируршки програм. Во петок ќе се затвори и ковид – центарот на Клиниката за трауматологија при ТОАРИЛУЦ, а од понеделник Клиниката за ортопедија и Клиниката за трауматологија почнуваат со редовен хируршки програм, стои во соопштението.

AniWatch anime online: Watch Tokyo Ghoul Episode 9 (https://aniwatch.pro/m/3kL/ep-9)

AnimeTV anime online: Watch Scum's Wish Episode 5 (https://animetv.cc/m/dDGX/ep-5)