July 23, 2019 14:02
Хроника

Затвореник од Идризово почина во Геријатрија

Затвореник од Идризово починал вчера во медицинска установа каде се лекувал, информираше МВР.

-На 10.07.2019 година во 12.54 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека во Геријатрија Ѓорче Петров починал Г.А.(55) од село Врапчиште, гостиварско. Станува збор за осудено лице од КПУ„Идризово“ кое било на лекување. Според пријвеното, Г.А. боледувал од карцином. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција, велат од МВР.

Нови вести

Маж со пушка се шета кај поранешна А1 телевизија, очевидци тврдат дека убива кучиња

Igor

Продолжен притвор на дилер кој продавал хероин кај „Сити Мол“

Igor

Полицијата го пронајде малолетникот кој побегнал од дома по расправија

Valentina