June 28, 2022 02:42
Хроника

Заскитан куршум погоди такси- возило во Стајковци

На 18.05.2022 во 01.30 часот во Полициската станица Гази Баба, Д.М.(40) од с.Стајковци, скопско, пријавил дека во селото патничко моторно возило „киа” со скопски регистарски ознаки, сопственост на такси компанија, кое тој го управувал, било оштетено од залутано зрно.

Повредени лица нема, а увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Се работи на расчистување на случајот.

go88 máy chủ ở đầu

sunwin energy co. ltd sunwin online sunwin - kingdom of gems