January 21, 2019 23:45
Ракомет

Започнува операцијатa СП: Раул денес ќе ги построи своите избраници

Селекторот на Македонската сениорска репрезентација, Раул Гонзалез откако пред неколку дена го објави списокот на повикани ракометари, денес ќе означи старт на подготвителниот период за претстојното СП 2019 во Германија и Данска.

Селекцијата на Македонија, односно собирот на ракометари е закажан за денес со почеток во 16:30 часот во хотел Александар Палас во Скопје. На истиот ќе биде соопштени деталниот план за подготовки во пресрет на заминувањето за Минхен. Македонската репрезентација на Светското првенство ќе игра во групата Б заедно  со Шпанија, Хрватска, Јапонија, Исланд и Бахреин.

Македонија на Светското првенство ќе биде без повредениот Филип Миркуловски, а на списокот ги нема и Немања Прибак, Гоце Ојлески и Никола Марковски.

Related posts

Дисингер „раскина“ со Кил, Вардар го чека со „отворени раце“?

24info

Несекојдневна ситуација во Франција: Лазаров и соиграчите приморани да преиграат добиен меч!

24info

Кире Лазаров: Ова е срамен пораз и шлаканица за сите нас

24info