March 27, 2019 02:30
Ракомет

Започнува операцијатa СП: Раул денес ќе ги построи своите избраници

Селекторот на Македонската сениорска репрезентација, Раул Гонзалез откако пред неколку дена го објави списокот на повикани ракометари, денес ќе означи старт на подготвителниот период за претстојното СП 2019 во Германија и Данска.

Селекцијата на Македонија, односно собирот на ракометари е закажан за денес со почеток во 16:30 часот во хотел Александар Палас во Скопје. На истиот ќе биде соопштени деталниот план за подготовки во пресрет на заминувањето за Минхен. Македонската репрезентација на Светското првенство ќе игра во групата Б заедно  со Шпанија, Хрватска, Јапонија, Исланд и Бахреин.

Македонија на Светското првенство ќе биде без повредениот Филип Миркуловски, а на списокот ги нема и Немања Прибак, Гоце Ојлески и Никола Марковски.

Нови вести

Горпишин потпиша за Вардар!

24info

Сагосен од 2020 ќе игра во Кил

24info

Четворица ракометари на Вардар во Ол стар тимот на СЕХА лигата

24info