Скопје

Започна поплочувањето на кејот ,,13 Ноември”, Скопје набргу ќе добие слободна пешачка зона

Градот Скопје почна со уредување на кејот „13 Ноември“, на потегот од градскиот плоштад до улицата „Стив Наумов“.

Проектот кој што е превиден да заврши кон крајот на Јуни по се изгледа полниот сјај ќе го добие нешто порано и Скопје ќе добие слободна пешачка зона.

Градоначалникот Петре Шилегов информираше дека  веќе започна поплочувањето на кејот.

Можно е да е слика од надвор

Можно е да е слика од улица

AnimeHeaven dragon ball z anime heaven: Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen (Dub) (https://animeheaven.pro/m/Zn2m) Episode Preview

AnimeDao animedao official site: Watch Naruto: Shippuden (Dub) Episode 485 (https://animedao.nl/m/5V0r/ep-485)