December 7, 2021 04:12
Кошарка

Започна НБА плејофот, Денвер ја победи Јута и покрај 57 поени на Мичел

Во првиот натпревар од првото коло во разигрувањето за шампионската титула во НБА лигата, Денвер ја совлада Јута со 135:125 (31:25; 28:27; 19:31; 37:32 и 20:10)

Најпродуктивниот играч на првиот меч од осминафиналето во плејофот беше кошаркарот на Јута, Донован Мичел, кој постигна 57 поени, но и тоа не беше доволно „џезерите“ да го избегнат поразот.

Во победничкиот тим се истакнаа Мареј со 36 поени и девет асистенции и Никола Јокиќ со 29 поени и 10 скока.

Вечерва уште играат:
Торонто – Бруклин
Бостон – Филаделфија и
ЛА клиперс – Далас.

free anime. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

One Piece Episode 993

gogoanime in GoGoAnime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

gogoanime GoGoAnime Hunter x Hunter (2011)

GoGoAnime Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 3

Record of Ragnarok