January 27, 2021 07:30
Хроника

Запленета марихуана во струшко, приведен дилер од Албанија

На 25.11.2020 околу 11,30 часот полициски службеници од ПС за ГН-Франгово, по претходно добиени оперативни сознанија, на патот помеѓу с.Вишни и с.Горна Белица запреле патничко моторно возило „форд фокус“ со гостиварски регистарски таблички, сопственост на А.С. (41) од с.Лакавица-Гостивар, управувано од Ф.Ц. (20) од Р.Албанија, а во возилото биле и Б.Л. (34) и Т.Е. (26), двајцата од Р.Албанија.

При преглед на возилото и лицата, била пронајдена марихуана што му припаѓала на Ф.Ц..Лицата се приведени во полициска станица, а Ф.Ц. е задржан за натамошна постапка и по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава до надлежното обвинителство.

Watch Attack on Titan Season 2 Episode 9 at website https://crunchyrollfree.com. See more watch one piece online free crunchyroll

Watch Hero Return Episode 5 at website https://animeflix.nl. See more animeflix bleach