April 20, 2019 16:43
Хроника

Запален автомобил на прилепчанец во Скопје

Автомобил на прилепчанец бил запален, вчера во населбата Кисела Вода, информираше МВР.

Според полицијата, инцидентот се случил на улицата Димо Хаџи Димов.

Сопственикот на автомобилот „ауди“, Д.К.(32) од Прилеп, кој времено престојувал во населбата, во 23.40 часот се јавил во ПС Кисела Вода. Тој пријавил дека возилото било опожарено во време меѓу 23 и 23.30 часот.

Полицијата извршила увид.

Нови вести

Скопјанец нападнат кај Стенковец, малолетник претепан во Визбгово

Igor

Девојче се лизнала на чешма во училишниот двор и тешко се повредила

Igor

Жител на Студеничани паднал по скали и завршил во болница

Igor