June 28, 2022 14:18
Хроника

Запален автомобилот на дежурниот командир во Идризово

На паркинг просторот пред казнено поправниот дом „Идризово“ е опожарено возилото на командир, вработен во затворот. Во време на подметнување на пожарот командирот бил на работа.

„На 16.06.2022 во 01,50 часот во СВР Скопје, било пријавено дека во кругот на Казнено поправната установа Затвор „Идризово“ на паркингот позади управната зграда, било опожарено патничко моторно возило „фиат пунто“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на вработен во затворот. Пожарот бил локализиран од страна на бригадата за противпожарна заштита и сопственикот, кој при гаснење на пожарот се здобил со повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“ велат од МВР.

lấy lại mật khẩu go88 go88 đổi thưởng go88 nạp tiền bị từ chối

download sunwin pc sunwin s.r.o sunwin it solutions