January 29, 2022 08:40
Скопје

Заменик градоначалникот Мицкоски промовира проекти на СДСМ кои до пред еден месец ги критикуваше

Христијан Мицкоски во улога на заменик градоначалник продолжува по турнеја низ општините, каде градоначалници има неговото ВМРО-ДПМНЕ, за да промовира проекти на претходната власт на СДСМ.
Тој сигурно чекори по режимските стапки на својот ментор азилантот Груевски, кој, своевремено беше и лидер на партија и министер, градоначалник, судија, обвинител.
Денеска, заменик градоначалникот Мицкоски, заедно со Тимчо Муцунски, промовира проект за инсталирање на фотоволтаици во основното училиште Александар Македонски, проект на претходната локална власт во Аеродром, за кој Договорот веќе бил потпишан.
Муцунски стана уште еден од градоначалниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, кои му реферираат на својот лидер, и проектите на своите претходници, ги промовираат пред него, а не пред граѓаните.
Дали тоа значи дека се градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ, а не на сите граѓани?
Тие со леснотија ја прифаќаат грубата партизација, што заменик градоначалникот Мицкоски ја прави со своите увиди во работењето на општините.
Граѓаните гледаат дека во ВМРО-ДПМНЕ ништо не е сменето, тоа е истата режимска, безидејна партија, а Мицкоски копија на својот претходник, криминалецот во бегство Никола Груевски.

 

online anime. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

ANIMEFLIX Attack on Titan Final Season Episode 16

online anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

ANIMEFLIX Naruto (Dub) Episode 219