January 21, 2022 20:57
Македонија

Заматување на водата во Крушево, да се пие само со превривање

Поради обилните врнежи во текот на изминатите 24 часа настана заматување на водата во градот, информираат од ЈП „Комуна“ – Крушево.

Од таму апелираат граѓаните да не ја користат водата за пиење или, пак, доколку немаат друга опција истата задолжително да ја превриваат.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

watch anime free Naruto

ANIMEFLIX The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 4 - Uncen

My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 19

ANIMEFLIX The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 12

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable