January 24, 2021 22:32
Балкан

Закани од косовскиот нарко бос Каљменди до црногорскиот политичар Абазовиќ

На претседателот на црногорското Граѓанско движење УРА, Дритан Абазовиќ, му се заканувал член на криминалната група на косовскиот нарко бос, Насер Каљменди, дознава неофицијално весникот „Дан” од извор од таа партија.

Според сознанијата  на „Дан”, станува збор за лице кое има црногорски документи, а живее во Косово.

Граѓанското движење УРА вчера одржа вонредна прес-конференција, на која тие соопштија дека имаат информации дека на Дритан Абазовиќ му се заканувал криминален клан од регионот. Како што објавија, еден од членовите на тој клан е црногорски државјанин. Сепак, партијата не сакаше официјално да објави за кого станува збор.

Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 (Dub) (https://animefreak.ws/m/wkb6) Episode 13 at website https://animefreak.ws. See more anime freaks website

Watch The Devil is a Part-Timer! (Dub) Episode 5 (https://crunchyrollfree.com/m/bJzM/ep-5) at Crunchyroll crunchyroll one free trial per payment method