Македонија

Заедничка владина седница на Македонија и Бугарија во Софија Опсервер: Заедничка владина седница на Македонија и Бугарија во Софија | opserver.mk

– Владите на Македонија и Бугарија предводени од премиерите Димитар Ковачевски и Кирил Петков денеска во резиденцијата „Бојана“ во Софија ќе одржат заедничка седница на која, меѓу другото, е предвидено и потпишување на неколку билатерални документи.   Заедничката седница следува по минатонеделната официјална посета на бугарскиот премиер Петков на Скопје кога беше договорено формирање на работни групи од двете страни, кои треба интензивно да работат за надминување на недоразбирањата и за зајакнување на соработката меѓу двете земји. Скопје и Софија, претходно ги формираа работните групи – економија, трговија и иновации, за инфраструктура, транспорт и поврзување, за европска интеграција и зелени политики и за култура, наука и образование.

dubbed anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime website How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

anime website Dragon Ball (Dub)

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

AniWatch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc Episode 2

AniWatch Boruto: Naruto Next Generations