Свет

Заедничката вежба на Русија и Кина „Мирно море 2022“, одржана во Арапското Море

Во Арапското Море се одржа заедничката руско-кинеска воена вежба „Мирно море-2022“, соопшти Министерството за одбрана на Русија.

Поморската вежба се одржа во западниот дел на Арапското Море, пренесува РИА Новости. За време на вежбата, руските бродови и кинеската морнарица вежбаа ослободување на запленетиот брод.

Од руска страна во вежбата учествуваше одред на бродови од Тихоокеанската флота. Претходно, бродовите на Пацифичката флота учествуваа во заедничка вежба со Индија, а потоа и на руско-иранско-кинеската поморска вежба.

sites to watch anime. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Naruto: Shippuden (Dub)

Death Note

watch anime online Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

stream anime online AnimeFreak Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

english dubbed anime Horimiya

tải go88