October 23, 2021 00:26
Економија Македонија

Заев: 400 компании ќе добијат финансиска поддршка во износ од 17,2 милиони евра

Како дел од мерката за зајакнување на конкурентноста, 400 компании ќе добијат финансиска поддршка во износ од 17,2 милиони евра, напиша премиерот Зоран Заев на својот фејсбук-профил.
Целта на оваа економска мерка, потенцира премиерот Заев, е зголемување на продуктивноста на компаниите, модернизација на процесите, подобрување на конкурентноста, а со тоа и отворање на нови работни места и задржување на постојните.

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Website https://animeflv.uk: Watch eX-Driver: Nina & Rei Danger Zone (Dub) animeflv Episode Full anime

Website https://aniwatch.pro: Watch Shironeko Project ZERO CHRONICLE (Dub) aniwatch Episode 12 aniwatch

GoGoAnime: Megami Paradise anime episode 2 online free at https://gogoanime.be gogoanime dororo

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/animefreakws

Bitsdujour: https://www.bitsdujour.com/profiles/QhqZ7i