September 25, 2021 02:53
Македонија

Заев ѝ подари охридски бисери на Меркел на прошталната средба

На маргините од посетата на германската канцеларка на Тирана, која е дел од нејзината проштална турнеја низ земјите од Западен Балкан, премиерот Зоран Заев ѝ подарил охридски бисери, во знак на благодарност и сеќавање на добрите македонско-германски односи.

За време на средбата со канцеларката Меркел, Заев се заблагодари за нејзиниот личен ангажман и „севкупната посветена работа и непроценлив придонес за зајакнување на односите на СР Германија со Северна Македонија“ како и за нејзината поддршка и поддршката на нејзината земја на нашиот пат до членството во НАТО и во процесот за членство во ЕУ.

На одвоена средба меѓу Еди Рама и канцеларката, албанскиот премиер ја одликува Меркел со Орденот со голема ѕвезда.

CYaZALEA☆Kiss☆DADANDAAAN Episode Full

AnimeHeaven: That Time I Got Reincarnated as a Slime anime episode 24 online free at https://animeheaven.pro toradora anime heaven

Utawarerumono OVA Episode 3

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

Openuserjs: https://openuserjs.org/users/kissanimemx

Fimfiction: https://www.fimfiction.net/user/443480/gogoanimelol/about