October 26, 2021 19:50
Македонија

Заев ќе се обрати по повод промоцијата на „Филип Морис-Тутунски комбинат Прилеп” за реалокација на Центарот за корисничка поддршка од Атина во Скопје

Ве известуваме дека денеска, 23.9.2021 година (среда), во 12:30 часот на покана на компанијата „Филип Морис – Тутунски комбинат Прилеп”, премиерот Зоран Заев ќе се обрати на промоцијата, по повод реалокација на Центарот за корисничка поддршка од Атина во Скопје со што се отвораат нови работни места.
На настанот ќе присуствува и вицепремиерот за економски прашања и координација на економските ресори, Фатмир Битиќи. Свои обраќања ќе имаат и генералниот директор на ФМТКП, Иван Костиќ, како и главниот извршен директор на „Телеперформанс’ – Германија,  Миxел Шмит.

Watch Happy☆Lesson Episode 5

AnimeBee: Akiba's Trip The Animation anime episode 13 online free at https://animebee.to gogoanime

https://twistmoe.net stream anime online

Website https://animefreak.ws: Watch Professor Layton and the Eternal Diva animefreak Episode Full animefreaks official website

Logobids: https://www.logobids.com/users/gogoanimebe

About: https://about.me/animefreakws