July 29, 2021 08:28
Македонија

Заев ја извади вратоврската и му ја подари на Ципрас

Заев ја извади вратоврската и му ја подари на Ципрас

На крајот од церемонијата на потпишување на договорот меѓу Македонија и Грција, по сугестија на грчкиот премиер Ципрас, македоскиот Зоран Заев ја извади својата вратоврска и му ја подари на својот колега.

Инаку Ципрас како и вообичаено, на овој настан дојде без вратоврска.

AnimeHeaven animeheavenru: Naruto (https://animeheaven.pro/m/wyEo) Episode 220

AniWatch anime websites: Dr. Stone: Stone Wars Episode 11