July 23, 2021 21:37
Македонија

Заев: Ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ

Имаме исчекор – ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ. На средбите во Софија го активиравме дијалогот и потврдивме дека сме за пријателство. Дијалогот ќе донесе решение за нашите народи, за младите, за заедничката европска иднина, порача вечерва премиерот Зоран Заев на својата Фејсбук страница.

Како што вели тој, решенијата мора да водат грижа за интересите на двете страни бидејќи смо така граѓаните ќе ги поддржат и само така ќе имаме успешна реализација.

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Anju to Zushioumaru Episode Full

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD. Captain Tsubasa: Asu ni Mukatte Hashire! (https://animedao.nl/m/Y14J) Episode Full

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD. Gintama.: Silver Soul Arc - Second Half War (https://animeheaven.pro/m/q42q) Episode 14

KissAnime Pozible: https://www.pozible.com/profile/online-kissanime