August 5, 2021 04:03
Македонија

Заев утрово во Софија се сретна со Борисов

Заев утрово во Софија се сретна со Борисов

Скопје, 17 јуни 2021 (МИА) – Премиерот Зоран Заев, кој денеска е во посета на Софија, утрово се сретна со раководството на партијата ГЕРБ и со нејзиниот претседател Бојко Борисов.

– Работната агенда во Софија ја почнавме со раководството на ГЕРБ и мојот пријател Борко Борисов. Разговаравме дека е многу важно да овозможиме младите генерации да имаат дијалог и разбирање. Не смееме да дозволиме младите да ни се замразат, напиша Заев на „Твитер“.

Премиерот Заев заедно со вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров престојува во работна посета на Софија со цел да се интензивираат напорите за наоѓање решенија за отворените прашања и за деблокада на европската интеграција на Северна Македонија.

Од владината прес-служба соопштија дека премиерот и владината делегација ќе остварат работни средби со претседателот на Бугарија, Румен Радев, со премиерот Стефан Јанев, како и со претставници на поголемите политички партии во земјата. бак/

https://wcostream.cc wcostream spongebob. Planetes Picture Drama (https://wcostream.cc/m/2AW5) Episode 9

4Anime Watch anime online, English anime online HD. Ninja Hattori-kun (Dub) (https://4anime.biz/m/62Vk) Episode 171

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. Armitage III: Poly-Matrix (Dub) (https://animedao.nl/m/BoPP) Episode 1-a

KissAnime Amara: https://amara.org/en/profiles/profile/MM8y1E1zq4yjiQ5AjWLyDDsnFmigyiE8EeaLUoiJRfk/