January 24, 2022 03:00
Македонија

Заев: Таравари лаже, не сум нудел пари на пратеници

Премиерот Зоран Заев најостро ги демантира изнесените лаги и дезинформации дека наводно тој или било кој друг по негова насока нудел пари на пратеници, соопшти Владата.

„За оваа груба манипулација, лага и клевета ќе бидат преземени сите правни дејствија низ правосудните институции доколку господинот Таравари веднаш јавно не ја повлече изнесената клевета и доколку јавно не се извини“, се вели во владиното соопштение.

Таравари вечерва во гостување на ТВ Сител ја обвини власта дека ѝ нудела пари на пратеничка од нивните редови за да премине во актуелното парламентарно мнозинство.

anime freaks website. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

watch anime online AnimeFreak One Piece (Dub)

AnimeFreak Dragon Ball (Dub)

anime online Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

watch anime dub AnimeFreak SK8 the Infinity

watch anime Dragon Ball Super (Dub)