October 22, 2021 10:56
Македонија

Заев со честитка за постигнатата бројка од милион попишани граѓани

Милион граѓани ја завршија својата обврска и се попишаа. Успешниот попис е гаранција за сигурна македонска иднина, објави премиерот Зоран Заев, упатувајќи честитка до сите попишувачи и до целиот тим на Државниот завод за статистика.

– Милион причини нè водат во финалната фаза од најзначајната државна и статистичка операција што ја чекавме цели 20 години, стои во објава на фејсбук профилот на премиерот.

Претходно, Државниот завод за статистика објави дека до 15 часот денеска се попишани 1 000 034 лица.

GoGoAnime: Violet Evergarden: Kitto "Ai" wo Shiru Hi ga Kuru no Darou anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime haikyuu to the top

Website https://animeflix.nl: Watch What's Michael? animeflix Episode Full animeflix danganronpa

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Website https://animefreak.ws: Watch With You: Mitsumeteitai animefreak Episode 2 animefreak bleach

Independent academia: https://independent.academia.edu/animeflixnl

Animeflixnl sitew: http://www.animeflixnl.sitew.org/