January 28, 2022 23:42
Македонија Хроника

Заев: Разговарав со еден од преживеаните, тој слушнал силна експлозија

Премиерот Зоран Заев е веќе во Софија. Во телефонски разговор рече дека разговарал и со еден од преживеаните.

„Успеав да разговарам со еден од преживеаните. Тој и кажа дека се слушнала силна експлозија, по што тој и 7 други патници преку прозорците успеале да се спасат“, рече Заев кој заедно со министерот за здравство Венко Филипче и МНР Бујар Османи се веќе во Софија.

Заев додава дека им веруваат на бугарските власти и дека нема да бара паралелена истрага.

„Им веруваме на нашите бугарски колеги. Доколку им треба помош, подготвени сме да им помогнеме во истрагата. Сега најважно е да видиме како да им помогнеме на настраданите“, додаде Заев.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

english dubbed anime GoGoAnime BANANA FISH

english anime GoGoAnime Fairy Tail (Dub)

Attack on Titan Season 2

watch anime online GoGoAnime Tokyo Revengers (Dub)

GoGoAnime Boruto: Naruto Next Generations Episode 218