August 3, 2021 16:13
Македонија

Заев: Полициски час од среда од 20 часот до 5 часот наутро, се затвараат кафичи, ресторани и теретани

Британскиот сој сема се поголем замав. Многу полесно и побрзо се пренесува и има потешки случаи- вели Премиерот Зоран Заев.

Затоа се потребни нови мерки. Бројот на новозаразени расте, но расте и бројот на починати случаи. Големо е оптеретувањето на лекарите. Многу држави се во слична ситуација- изјави Заев. Тој кажа дека полицискиот час се зголемува од 20 часот до 5 часот наутро. Исто така се донесува забрана за посета на угостителски објекти. Ќе работат само за достава ил издавање на храна.Забраната е до 20 април. Само угостителските објекти на аеродромите и хотелите. Обожувалниците ќе работат само преку шалтери

AniWatch anime sites: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (Dub) Episode 6 (https://aniwatch.pro/m/N5dz/ep-6)

GoGoAnime gogoanime tower of god: Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 10