October 21, 2021 13:58
Македонија

Заев: Отворен Балкан е нашиот заеднички европски дом

Иницијативата „Отворен Балкан“ е добра за државата, интеграцијата во ЕУ е добра за државата, опозицијата треба да го поддржи и практично тоа што е добро. За разлика од порано, лидерите од регионот зборуваат во ист дух за придобивките од соработката, изјави премиерот Зоран Заев.

Според него, нема алтернатива за членство во ЕУ и Владата и парламентарното мнозинство остануваат на овие вредности.

-Но, додека чекаме ЕУ да се одлучи, треба да работиме, да градиме пријателство, да ги отвораме сите административни пречки и бариери, со конечна цел да донесеме поголема благосостојба на нашиот народ, на економијата, трговијата, извозот, затоа што тоа носи поголем БДП, поголем економски стандард, повеќе работни места, вели Заев.

AnimeTV: Kenya Boy anime episode Full online free at https://animetv.cc anime tv google play

AnimeBee: Cardfight!! Vanguard: Zoku Koukousei-hen (Dub) anime episode 14 online free at https://animebee.to animebee

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Animepahe: Kiki's Delivery Service (Dub) anime episode Full online free at https://animepahe.cc free anime

Beautifulnow: https://beautifulnow.is/users/kissanimemx

Free-ebooks: https://www.free-ebooks.net/profile/1312138/animeflixnl