October 22, 2021 09:04
Македонија

Заев: Она што го знам е дека Рашковски има решение од суд кога точно да оди на лекар

Премиерот Зоран Заев денеска одговарајќи на новинарски прашања за поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски, рече дека она што тој го знае е дека Рашковски има решение од суд со кое му е дозволено во точно определено време да оди на лекар заради здравствени потреби.

-Правосудните органи и МВР соопштија дека има дозвола од суд во точен период кога да оди на лекар. Тоа го прочитав од медиумите. Не знам зошто е виден да оди слободно или не. Знам дека со решение има точно предвидено време кога да оди на лекар заради здравствени потреби, рече Заев.

Рашковски смее да се оддалечува од домот каде издржува куќен притвор, тврдат од МВР, откако тој вчера беше фотографиран на улица во Аеродром.

-Д.Р. има дозвола од Основен кривичен суд Скопје 1 со која поради здравствени потреби му се дозволува да се оддалечи од домот за да оди во точен период од денот да ја добие здравствената услуга. Дозволата е за точно определени денови. Во останатиот период од денот, освен периодот од неколку часа, кој му е дозволен од судот, Д.Р. ја почитува мерката. Конкретно денеска се направени две проверки од полициски службеници на СВР Скопје и Д.Р. ја почитувал мерката која му е изречена“, велат од МВР.

AniWatch: A Tree of Palme (Dub) anime episode Full online free at https://aniwatch.pro watch anime

https://4anime.biz heroes rising 4anime

Gotou ni Naritai. Episode Full

Website https://animefreak.ws: Watch Initial D Third Stage (Dub) animefreak Episode Full watch anime

Threadless: https://www.threadless.com/@gogoanimebe/activity

Emoneyspace: https://www.emoneyspace.com/forum/index.php?action=profile;u=568897