August 25, 2019 09:28
Македонија

Заев од Прилеп: Сите вие што останавте дома знам дека се ежите од помислата за враќање на режимот на Груевски

„Сите вие што останавте дома знам дека се ежите од помислата на тоа да се врати режимот на Груевски. Испраќам порака до вас, должност наша е родољубска и татковинска да ја обезбедиме државата и да ни оди напред. Изборите да бидат успешни и демократски. Конечно да бидеме одговорни граѓани и да донесеме одлука“ порача Заев на граѓанската трибина во Прилеп.

Тој посочи дека на 5-ти мај е одлична можност да се избере иднината за да продолжи да оди државата напред.

Нови вести

Заев лажеше дека прв прв го пријавил случајот и застанал на страна на рекетарите

Daniela

Претпладне сонце, попладне дожд и грмежи

Daniela

Сообраќајот на патиштата се одвива по суви коловози

Daniela