August 25, 2019 09:24
Македонија

Заев од Карпош: Пораката е примена, ќе има чистка

Премиерот Зоран Заев вечерва на митингот во Карпош соопшти дека пораката е примена и дека ќе има чистка. Ќе победиме со 100.000 гласови да ја вратите насмевката, им порача премиерот на поддржувачите.

Нови вести

Заев лажеше дека прв прв го пријавил случајот и застанал на страна на рекетарите

Daniela

Претпладне сонце, попладне дожд и грмежи

Daniela

Сообраќајот на патиштата се одвива по суви коловози

Daniela