November 27, 2021 18:51
Македонија

Заев од Арачиново: Само пари ги интересираа, но сега се осудени и Мијалков и Камчев и другите бандити

Освен што го унапредивме Арачиново за два века, одржавме лекција по заедништво на оние другите кои глумат разбудени од деценискиот сон дека сега ја разбрале вредноста на заедништвото, кажа претседателот на СДСМ, Зоран Заев од Арачиново, додавајќи дека не биле одамна времињата кога тие кадри од, како што вели, криминалната банда на Груевски, го подривале соживотот.

-Само парите и власта ги интересираше, ништо не работеа за нашиот народ, а потоа некои од нив се осудени да одговараат и по дваесет години, како Мијалков, Камчев и други бандити што беа во нашата држава, изјави Заев.

Тој додаде дека Арачиново одржало лекција како Албанците, Македонците и сите останати можат и сакаат да живеат заедно.

-Покажавме дека заедништвото е најважно. Затоа се инвестираше и во Арачиново и затоа и тука ќе победи „Најдоброто“ и ќе го запечатиме минатото, заклучи Заев.

AnimeHeaven: Maiden Rose anime episode 2 online free at https://animeheaven.pro dubbed anime

Fire X Fire Episode 2

GoGoAnime: Noblesse (Dub) anime episode 13 online free at https://gogoanime.be ahiru no sora gogoanime

AniWatch: Ai no Wakakusa Yama Monogatari anime episode 1 online free at https://aniwatch.pro anime

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD