June 16, 2021 15:44
Македонија

Заев: Ова не е збогување, Радмила продолжува со сите нас до нови големи успеси

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев испрати благодарност преку Фејсбук до поранешната негова заменичка Радмила Шекеринска. Тој вели дека ова не е збогување, туку реорганизација, а Радмила дека останува во СДСМ.

„Упатувам огромна благодарност до нашата другарка Радмила Шекеринска, мојата заменичка во најтешките години кога земјата ја извадивме на прав пат. Заедно се боревме против огромно зло, заедно се радувавме на историските успеси. Нејзината посветеност, темелност, аналитичност и самокритичност се пример за сегашните и идните социјалдемократски генерации. И Радмила и јас добро знаеме дека нови успеси се можни само со нови идеи и кадри кои црпат поддршка и знаење од сениорите. Ова не е збогување, ова реорганизација. Радмила продолжува со сите нас, до нови големи успеси за граѓаните и за државата!“, пишува лидерот на СДСМ Зоран Заев.

AnimeDao death note animedao: The Misfit of Demon King Academy (Dub) (https://animedao.nl/m/R2xm) Episode 13

WCOStream mickey and the roadster racers wcostream: Watch One Piece (Dub) Episode 639 (https://wcostream.cc/m/mWJ/ep-639)