July 26, 2021 03:16
Македонија

Заев: Ние сѐ уште се загреваме за Европа, нашата најдобра игра допрва следува

Заев: Ние сѐ уште се загреваме за Европа, нашата најдобра игра допрва следува

Скопје, 13 јуни 2021 (МИА) – Честитки до Горан Пандев и до македонската репрезентацијата за првиот, историски гол на ЕП за Северна Македонија, објави вечерва на Фејсбук премиерот Зоран Заев, додавајќи дека ние сѐ уште се загреваме за Европа, нашата најдобра игра допрва следува!

– Го живееме сонот кој го чекавме 30 години, да заиграме на Европското првенство во фудбал, рамо до рамо со најдобрите.Бие срцето силно за црвено-жолтите, за нашата македонска гордост. Со полна душа го следевме секој ваш чекор на теренот, покажавте одлична игра, нѐ направивте горди и среќни, истакнува премиерот Заев во објавата. сп/

Watch anime online for free at AnimeDao detective conan animedao. PES: Peace Eco Smile - Drive your Heart Episode Full

WCOStream - Watch anime online, English dub anime. Galerians: Rion (Dub) Episode Full

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD. Watch The Qwaser of Stigmata II Episode 12

KissAnime Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/kissanimemx